HAFTALIK DERS PROGRAMI, ÜSTTEN DERS ALMA, ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI

NOT 1: Üstten Ders Almak İsteyen Öğrenciler

Öğrencilerimizden, Şırnak Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine(Madde 17, Fıkra 15) göre üstten ders alabilecek durumda olanların ilgili dilekçelerini 22.02.2023 tarihine kadar Şırnak Besyo öğrenci işlerine getirmeleri gerekmektedir. Şehir dışında olan öğrencilerimiz dilekçelerini besyo@sirnak.edu.tr adresine gönderebilirler. 

NOT 2 : ÜSTTEN DERS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER DERS PROGRAMINDA GÖRE DERSLERİNİ ÇAKIŞMAYACAK ŞEKİLDE DERS TALEBİNDE BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR.

NOT 3: Not Yükseltme amacıyla ders kaydı yapmak isteyen öğrencilerimizin  Şırnak Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine (Madde 17, Fıkra 18) 'e göre 24.02.2023 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir. İlgili dilekçe için tıklayınız. (mail adresi : besyo@sirnak.edu.tr)

NOT 4: Öğrencilerimiz, uzaktan eğitime (https://dbs.sirnak.edu.tr/login/index.php) web sayfasından  giriş yapacaklardır. Öğrencilerin, sisteme ilk girişlerinde kullanıcı adı olarak Öğrenci Numaralarını, şifre olarak ta TC Kimlik Numaralarını kullanmaları gerekmektedir. Ders kayıtlarını henüz yapmamış öğrencilerin, derslere katılabilmeleri için en kısa sürede ders kayıtlarını yapmaları tavsiye edilmektedir.

NOT 5: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 17.02.2023 tarihli yazısına istinaden Öğretmenlik Uygulaması dersi yüz yüze yapılacaktır. 2022-2023 Öğretmenlik Uygulaması 2 dersini alan öğrencilerin uygulama okullarının listesine ulaşmak için..

22.02.2023 |  Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu